Deprem Bölgesinde Dom, Abdal ve Roman Kadınların Adalete Erişiminin Güçlendirilmesi İçin Çalışıyoruz

Gaziantep ve Hatay’daki Dom, Abdal ve Roman kadınlarının yanında olacak, onlara destek verecek ve seslerini duyuracak  “Dom, Abdal ve Roman Kadınların Adalete Erişiminin Güçlendirilmesi”  projesi ile deprem bölgesinde yaşayan kadınların adalete erişimini kolaylaştırmayı amaçlıyoruz.

Proje Hedefleri

  • Deprem bölgesinde çalışan Dom, Abdal ve Roman derneklerinin toplumsal cinsiyet eşitliği, temel insan hakları, kadının insan hakları, adalet ve eşitlik mekanizmaları konularında güçlendirilmesi.
  • Deprem bölgesinde yaşayan Dom, Abdal ve Roman kadınların temel insan hakları, kadın insan hakları, adalet ve eşitlik mekanizmalarına başvuru yolları ve adli yardım konularında bilgilendirilmesi ve farkındalığının artırılması.
  • Dom, Abdal ve Roman derneklerinin barolar ve kadının insan hakları ile kadının desteklenmesi alanında çalışan sivil toplum kuruluşları ile ilişkilerinin güçlendirilmesi.

Proje Faaliyetleri

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Atölyeleri

Deprem bölgesinde çalışma yapan Dom, Abdal ve Roman dernekler için Gaziantep ve Hatay’da “toplumsal cinsiyet eşitliği, kadın hakları, adalet ve eşitlik mekanizmaları, adalet ve eşitlik mekanizmalarına başvuru yolları ve adli yardım” konularında güçlendirme atölyeleri düzenlenecek.

 

Adli Yardım ve Destek Programı

Katılımcı derneklere “Adalet ve Eşitlik mekanizmalarına başvuru yolları” ve “Adli yardım” konularında detaylı eğitim, mentörlük ve hukuki danışmanlık desteği verilecek.

 

Bilgilendirme ve Farkındalık Artırma Atölyeleri

Dom, Abdal ve Roman kadınlar için Gaziantep ve Hatay’da “temel insan hakları, kadın insan hakları, adalet ve eşitlik mekanizmaları, adalet ve eşitlik mekanizmalarına başvuru yolları ve adli yardım” konularında bilgilendirme ve farkındalık artırma atölyeleri düzenlenecek.

 

Diyalog Toplantıları

Roman dernek temsilcilerinin, “Kadının İnsan Hakları ve Kadınların Desteklenmesi” alanında çalışan dernekler ve barolara bağlı hukukçular ile bir araya gelerek tanışması, tecrübe paylaşımı ve uzun vadede işbirliği yapabilmek için diyalog toplantıları organize edilecek.

 

Proje Hedefleri Bölümüne Git   Proje Faaliyetleri Bölümüne Git

 

 

© 2024 Dom, Abdal ve Roman Kadınların Adalete Erişimin Güçlendirilmesi

 

                 

 

[Bu internet sayfasında bahsi geçen “Dom, Abdal ve Roman Kadınların Adalete Erişiminin Güçlendirilmesi” projesi, Sivil Toplum için Destek Vakfı ve Turkey Mozaik Foundation işbirliğiyle hayata geçirilen Yerel Güçlenmeye Destek Fonu desteğiyle hazırlanmıştır. İçeriğinden yalnızca Roman Hafıza Çalışmaları Derneği (Romani Godi) ve Sivil Düşler Derneği sorumlu olup, herhangi bir şekilde destekçi kurumların görüşlerini yansıtmamaktadır.]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.