Etkiniz Formunda “Neyi İzlemiyoruz” Temasıyla Buluştuk

Etkiniz Formunda “Neyi İzlemiyoruz” Temasıyla Buluştuk

4-5 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilen Etkiniz Formunda toplumsal cinsiyet, yoksulluk, iklim gibi temalarla insan hakları alanında çalışan sivil toplum örgüt katılımcıları deneyimlerini paylaştı.
(Farklı Sivil Toplum örgütlerinden konuşmacılar)

Formun ilk oturumda,  Derin Yoksulluk Ağı kurucusu Hacer Foggo yoksulluğa dair çalışmaların yeterli düzeyde olmadığını; Uluslararası Çocuk Hakları Ağı (CRIN) temsilcisi Veronica Yates ise; insan haklarını korumanın pandemi dönemiyle birlikte zorlu bir süreçte olduğuna dikkat çekti.

(Romani Godi ekibinden ve farklı sivil toplum örgütlerinden katılımcılar)

Farklı insan hakları alanlarının kesiştiği noktalara  değinilen  diğer bir oturumda, Kadın Koalisyonu’ndan İlknur Üstün, Kaos GL’den Murat Köylü ve BM Zehirli Atıklar ve İnsan Hakları Eski Özel Raportörü Baskut Tuncak, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’ndan Gülsun Kanat bizlerle deneyimlerini paylaştı.

(Toplu Fotoğraf Çekimi)

 “Neyi İzlemiyoruz” temalı Etkiniz Forum’da, farklı alanlardaki Sivil Toplum Örgütlerinin uluslararası insan hakları deneyimlerini paylaşmasının yanı sıra konser, şehir gezisi, film gösterimi gibi etkinlikler de yer aldı.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.